sobota 20. září 2014

Metalový podzim

Ač se to tak nemusí podle počasí zdát už je téměř konec září a to znamená, že podzim už opravdu začal. Minimálně tedy pro mě. Jedním z hlavních faktů, podle kterého to poznám je, že začnu poslouchat metal. Možná si budete ťukat na hlavu a říkat si, co je to za blábol? Ale už léty mám ověřeno, že jakmile se mé srdce a sluch znovu nadchne pro metalovou hudbu je podzim na spadnutí. A je jedno jak se to venku ve skutečnosti tváří.
Obzvláště pokud se znovu s láskou a nadšením zaposlouchám do hudby od české skupiny Ador Dorath. /Víc si o nich můžete přečíst na jejich webových stránkách nebo profilu na bandzone.cz. Já tady opravdu nehodlám vypisovat jejich historii nebo to, co jsou vlastně zač. Pokud vás to zajímá najdete si to určitě sami. Věřím, že inteligentní jste na to dost./ Tuhle kapelu jsem objevila už před hrozně dlouhou dobou. Je to tak dávno, že už si ani nepamatuji, kdo mě k ní vlastně přivedl. Ale vím jistě, že je to jediná kapela, na jejíž koncerty chodím kdykoliv se mi k tomu naskytne příležitost. Vlastně to je snad jediná kapela, na kterou jsem kdy šla cíleně. Byla jsem už na více, jak pěti jejich koncertech. Což je na mé poměry dost, i když vám to tak nemusí připadat. A co si pamatuji, tak mě nikdy nezklamali a pokaždé to byl super zážitek. Proto jsem taky teď hrozně nadšená z toho, že mají letos vydávat nové CD a v listopadu budou mít znovu turné. Už teď se nemůžu dočkat.
Možná vám přijde zvláštní, že vůbec poslouchám metal. Že vám to třeba ke mně nesedí. Ale pravdou je, že v základu jsem děsně "dárk a ívl" metalistka. Hold je to hudba, ke které se vracím pokaždé když už mě omrzí všechen ten pop, dubstep a další podivné hudební žánry, na které si jen vzpomenete. Takže přestože občas jsem schopná naprosto nadšeně poslouchat Lady Gagu nebo si užívat Skrillexe, stejně nakonec skončím u BFMV, Apocalypticy, Oomph! a dalších. Je jich fakt taková hromada, že si je teď všechny nevybavím. A to jsem ani nevypsala ty úplně nejmilejší. Zkrátka metalový podzim je zase tady a já si ho náležitě užívám.

Žádné komentáře:

Okomentovat